Relaxace ve vaně je oblíbenou formou odpočinku mnoha lidí. Co ale použít do vody, aby to splnilo očekávání, které od koupele máme, a přitom sáhnout po něčem, co se dá najít v domácnosti? Zjistíte, že není potřeba nic kupovat.
Ti, kteří si doma pěstují bylinky do kuchyně, mají téměř vyhráno. Stejně tak i ti, kteří mají zahrádku, ve které jim rostou rostliny chtěné i nechtěné. Bazalka, heřmánek, levandule, kopřiva, máta, ale i okvětní lístky růží zaručeně provoní vaši koupel a také přispějí k vašemu uvolnění.
Pokud vám dojem z relaxace kazí fakt, že po této bylinkové koupeli budete muset zbytky rostlin z vany odstraňovat, zde je pro vás jednoduchý trik. Vložte požadované bylinky do plátěného pytlíku nebo je svařte jako odvar ve vodě. Efekt zůstane stejný a vy se po lázni budete moci věnovat příjemnějším věcem, než je mytí vany.
Pokud nejste nadšeným bylinkářem ani nejste majitelem zahrádky, nezoufejte, k přípravě příjemné koupele postačí i propriety, které má doma opravdu úplně každý. Olivový olej vás uvolní a postará se o to, aby vaše pleť byla vláčná a odpočatá. Voda s mořskou solí má zase stahující a antibakteriální účinek.
Pokud si budete chtít dopřát detoxikační lázeň, stačí sáhnout do mísy s ovocem. Obzvlášť v období zimních měsíců doplňujeme svému tělu vitamín C prostřednictvím citrusových plodů. To ovšem nemusí být jejich jediné využití. Plátky pomerančů nebo grapefruitů jsou dalším skvělým tipem, jak si připravit koupel z toho, co je zrovna po ruce.
I přes neodolatelnost horké vany mějte vždy na paměti, že vám postačí koupel v rozmezí patnácti až dvaceti minut. Delší ležení v teplé vodě totiž může oslabit organismus do té míry, že byste mohli pociťovat nepříjemnou slabost, závratě, dokonce i žaludeční nevolnost. Obzvláště těhotné ženy by měly být při domácích koupelích velmi obezřetné.